skip to Main Content

O mnie

Nazywam się Sylwia Grubiak.

Jestem nauczycielką języka angielskiego od ponad 10 lat. Ukończyłam dwa kierunki studiów: edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim oraz filologię angielską. Miałam to szczęście, że pierwszą pracę dostałam jeszcze na studiach. Dzięki jednej z moich wykładowczyń, która poleciła mnie do szkoły językowej, miałam szansę uczyć i studiować w tym samym czasie. Było to nie lada wyznanie, jednak pozwoliło mi wdrożyć teorię w praktykę i zobaczyć na czym polega prawdziwe nauczenie.

Mam doświadczenie w pracy z każdą grupą wiekową: od przedszkola po dorosłych. Uwielbiam wykorzystywać i tworzyć własne materiały na zajęcia. Dlatego też powstał ten blog – z chęci zgromadzenia i dzielenia się pomysłami i materiałami na zajęcia. Prowadzę cykl wpisów „Klik w link”, gdzie opisuję fantastyczne aplikacje czy strony, które są  przydatne w pracy nauczyciela. Z kolei we wpisach z cyklu „Niezbędnik nauczyciela” opisuję i recenzuję materiały, które pomagają w stworzeniu interesujących i angażujących zajęć. Interesuję się nowościami z TIK-u. Cały czas szukam interesujących szkoleń oraz webinarów by doskonalić swój warsztat.

Jestem również jedną z czterech administratorek największej polskiej grupy dla nauczycieli języka angielskiego – Nauczyciele Angielskiego. To tam poznaję wspaniałych nauczycieli z pasją, od których ciągle się uczę i czerpię pomysły oraz inspiracje na swoje zajęcia. Wraz z Beatą Budzyńską, Joanną Stanek oraz Małgorzatą Konopczyńską organizujemy corocznie Zlot Nauczycieli Angielskiego. Wspaniałe 5-dniowe wydarzenie szkoleniowo-integracyjne dla nauczycieli.

Prywatnie żona oraz mama niespełna 2-letniej Zuzy. Ogarniacz domu i zakupoholiczka rzeczy NIEzbędnych.

W wolnych chwilach uwielbiam słuchać muzyki i szukać  nowych inspiracji.

Back To Top Skip to content