skip to Main Content

Easter jokes, czyli Wielkanocna lekcja angielskiego na wesoło.

Hej!

W końcu znalazłam chwilę na nowy wpis. Dzisiaj będzie krótko i na temat. Święta Wielkanocne za pasem, a nauczanie znowu weszło na online. Myślę, że dobrym pomysłem będzie wykorzystanie na zajęciach żartów. Mi przejadły się już standardowe zajęcia i chciałabym, żeby moi uczniowie pobawili się językiem i przy okazji dobrze się bawili. W tym celu zebrałam najfajniejsze żarty w formie pytań, na które uczniowie będą szukać odpowiedzi. Jak to działa? Już tłumaczę.

Przygotowałam materiały w sesji normalnej (do druku) oraz w wersji prezentacji na zajęcia online. Będą odpowiednie dla młodzieży i dorosłych, którzy potrafią już wyłapać żart z kontekstu.

Zajęcia stacjonarne

Wytnij i zalaminuj karty – w ten sposób posłużą Ci na dłużej. Uczniowie mogą pracować w małych grupach lub parach. Każda para/ grupa otrzymuje karty z pytaniami oraz karty z odpowiedziami. Zadaniem uczniów jest dopasowanie odpowiedzi do pytań. Jeśli pracujesz z grupami na wyższym poziomie, rozdaj karty tylko z pytaniami i poproś i dopisanie odpowiedzi. Możesz pokazać jedno pytanie i odpowiedź dla przykładu, żeby uczniowie wiedzieli, że chodzi o zabawę językiem.

Zajęcia online

Przygotowałam ten sam materiał w formie prezentacji. Wyświetl najpierw pierwszy slajd z pytaniem i poproś uczniów o podanie potencjalnych odpowiedzi. Następnie pokaż kolejny slajd z odpowiedzią. Myślę, że będzie wesoło. Ja sama nieźle się uśmiałam przygotowując ten materiał.

Materiały pobierzesz TUTAJ

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad – lajk, komentarz lub udostępnienie.

Tymczasem ściskam Cię mocno i życzę udanego weekendu.

ps. szykuje się wieeeeele nowości!

This Post Has 12 Comments
  1. Baaaaardzo chetnie skorzytam z Twoich materiałów online! Fit-zajączek mnie rozłożył na łopatki. Jutro zaczynam przerabiać temat – będziemy śmiać się razem!:) Dziekuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content