Christmas pack – materiały i pomysły na Świąteczne zajęcia.
Nadszedł najmilszy jak dla mnie czas w roku – oczekiwania na Święta! Dzisiaj Mikołajki i jakoś teraz dotarło do mnie jak czas szybko pędzi, a wręcz galopuje. Doba jakaś przykrótka, ale wena sprzyja na całego.
Dzisiaj podzielę się z Wami świątecznymi materiałami i pomysłami na ich wykorzystanie, a wszystko oczywiście w temacie Christmas dla młodszych uczniów. Będzie też drugi wpis dla nastolatków i dorosłych – stay tuned!
Christmas pack
Przygotowałam dla Was 18 kart obrazkowych, a na nich ilustracje przedstawiające:
- present,
- holly,
- bell,
- Christmas pudding,
- Christmas tree,
- poinsettia,
- wreath,
- mittens,
- hat,
- champagne,
- stocking,
- candle,
- Christmas ball,
- scarf,
- hot chocolate,
- gingerbread,
- candy cane,
- Santa’s hat.
W paczce materiałów znajdują się też karty obrazkowe z cieniami, karty wyrazowe, literki do układania podpisów oraz tło w gwiazdki.
Jak wykorzystać materiały świąteczne?
Oto kilka pomysłów jak wykorzystać Christmas pack.
Chinese whispers
Uczniowie siedzą w rzędzie jeden za drugim. W jednym miejscu sali rozkładamy karty obrazkowe. Pierwszemu uczniowi w rzędzie szepczemy na ucho słowo po angielsku. Uczniowie podają hasło po kolei, aż do ostatniej osoby. Uczeń siedzący na samym końcu musi wstać wypowiedzieć słowo na głos oraz wybrać odpowiednią kartę obrazkową.
Memory w dwóch wariantach
Obrazek do obrazka (drukujemy wtedy karty kolorowe podwójnie) lub obrazek z cieniem. Gra z cieniami to ostatnio hit na moich zajęciach, więc bardzo ją Wam polecam.
Piotruś
Drukujemy karty obrazkowe kolorowe podwójnie i dodajemy Piotrusia – jedną kartę z cieniem. Zasady gry są pewnie wszystkim znane. Ta gra najlepiej sprawdzi się na zajęciach indywidualnych. Pamiętajcie, aby wydrukować karty w pomniejszeniu – np. 2 lub 4 strony na kartce.
Kaboom
Rozkładamy karty obrazkowe ilustracją do dołu i dodajemy karty z cieniami – Kaboom. Osoba, która natrafi na ilustrację z cieniem traci zebrane dotychczas karty, które wracają do gry.
Memo z podpisami
Po jednej stronie rozkładamy karty obrazkowe ilustracjami do dołu, a po drugiej karty wyrazowe napisami do dołu. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej par. W grę można grać parami, małymi grupkami lub na zajęciach indywidualnych.
Spin the bottle
Siadamy w kole, rozkładamy karty obrazkowe dookoła i pośrodku kładziemy butelkę. Uczniowie kolejno kręcą butelką i wypowiadają nazwę karty, na którą wskazuje.
Układamy podpisy
Zabawa na czas dla par lub małych grup. Uczniowie otrzymują zestaw literek w kopercie. Na tablicy umieszczamy karty obrazkowe. Para lub drużyna, która jako pierwsza ułoży poprawnie wyrazy wygrywa. Pamiętajcie sprawdzić poprawność ułożonych liter.
Literka do literki
Rozkładamy na dywanie lub stole wszystkie karty literkami do dołu. W widocznym miejscu umieszaczamy karty obrazkowe. Uczniowie kolejno zbierają litery – najlepiej to zadanie wychodzi w parach lub małych grupach. Para lub grupa, która uzbiera literki, które stworzą słowo z karty obrazkowej zdobywa punkt. Jeśli jakaś literka jest niepotrzebna można ją wymienić na inną przy następnej kolejce.
Wszystkie materiały pobierzecie TUTAJ
To tylko niektóre pomysły, do których możecie wykorzystać przygotowane przeze mnie materiały. Już niedługo kolejny wpis dedykowany nastolatkom i dorosłym – skupimy się na mówieniu i pisaniu.
Dajcie znać jakie są Wasze ulubione gry i zabawy z flashcards w temacie Christmas? Chętnie poczytam, co sprawdza się na Waszych zajęciach.
Trzymajcie się ciepło!
Powoli przygotowuje się do ubiegłorocznych świątecznych zajęć i skorzystam z twoich inspiracji. Są świetne! Nie mogę się doczekać aż z dzieciakami się zajmę tym.