skip to Main Content

Christmas Quiz – 54 karty do wykorzystania na zajęciach!

W końcu zrobiło się biało i zimowo! Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Dzisiaj gra karciana Christmas Quiz dla nastolatków i dorosłych, która sprawdzi wiedzę o świątecznych zwyczajach, piosenkach, kolędach, filmach i wszystkim, co związane jest z szeroko pojętym tematem Christmas.
Co Wam będę dużo pisać – gra składa się z 54 kart z pytaniami otwartymi. Quiz nie jest najłatwiejszy, ale uczniowie dowiedzą się sporo o świątecznych zwyczajach, kolędach, historii, filmach i piosenkach. Do kart dołączony jest klucz odpowiedzi, dzięki czemu po numerze pytania szybko odnajdziecie odpowiedź.
Karty proponuję wydrukować na grubszym papierze, żeby nie było widać pytań i zalaminować – w ten sposób posłużą Wam dłuuuugi czas. Można je wydrukować dwustronnie z rewersem lub bez.
W grę możemy grać 1:1, w parach, w grupach lub całą klasą – pełna dowolność.
Mam nadzieję, że uda się Wam z nich skorzystać jeszcze w tym tygodniu. Grę można też z powodzeniem wykorzystać po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej, ponieważ ta tematyka będzie nadal aktualna.
Grę pobierzecie tutaj ? DOWNLOAD ? Zapisane? Zostawcie po sobie ślad (świąteczny GIF, emotikon lub zwyczajny like) na FB lub komentarz pod tym wpisem na blogu – dla mnie to znak, że korzystacie z moich materiałów oraz wielka motywacja do pisania kolejnych postów. Spodobała się Wam gra? Miło mi będzie, jeśli udostępnicie post z tym wpisem na FB – niech jak najwięcej osób skorzysta z gry. Możecie również oznaczyć znajomych w komentarzu.
Kolejny wpis będzie po przerwie świątecznej. Tymczasem życzę Wam zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych Wam osób oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019! Odpoczywajcie i zbierajcie siły do pracy.
See you,
Sylwia
This Post Has 14 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content