skip to Main Content

Spinning words – game. Egzamin ósmoklasisty – dom.

„Spinning words” to kolejna gra mojego autorstwa, którą wykorzystacie na zajęciach przy powtórce dowolnego słownictwa. Do zagrania będzie potrzebna tylko kostka (opcjonalnie dwie) i 4 kolorowe pisaki lub długopisy.

Grę stworzyłam w kreatorze https://www.festisite.com/, którego użyłam do zrobienia dla Was rebusów we wcześniejszym wpisie https://sylwiagrubiak.pl/2018/09/26/rebusy-na-angielskim-bonus-do-egzaminu-osmoklasisty-rozdzial-czlowiek/
Grę „Spinning words” możecie zrobić używając dowolnych słów. Wybrałam dla Was słowa z działu dom/miejsce zamieszkania z egzaminu ósmoklasisty. Zachęcam do stworzenia własnej wersji „Spinning words” na Wasze zajęcia – miło mi będzie jeśli podzielicie się zdjęciami w wiadomości prywatnej lub w komentarzu pod postem na FB https://www.facebook.com/angielskiONEtoONE/
Jak grać?
Uczniowie grają w parach lub małych grupach max 4 osobowych. Uczeń/para/drużyna otrzymuje dwa pisaki w różnych kolorach oraz kostkę (opcjonalnie 2 dla każdego z uczestników po jednej). Grę zaczynamy od rzutu kostką – liczba oczek wskazuje ile słów musi zostać zakreślonych (zaczynamy od zewnątrz – START). 
Aby zakreślić słowo uczeń musi je przeczytać oraz (opcje do wyboru):
– przetłumaczyć słowo na j. polski,
– podać definicję słowa,
– ułożyć zdanie.
Jeśli uczeń wykona zadanie prawidłowo może zakreślić słowo. Może on jednak zakreślić kolejno tyle słów, ile wypadło oczek na kostce. Jeśli uczeń nie zna danego słowa, to nie może go zakreślić i drużyna przeciwna przyjmuje kolejkę. 
Wygrywa uczeń/para/drużyna, która zdobędzie jak najwięcej punktów (słów zakreślonych na swoje kolory). Punkty możemy zliczać na bieżąco lub podliczyć na końcu gry.
Myślę, że grę z powodzeniem można wykorzystać do powtórzenia dowolnego słownictwa, a odrobina rywalizacji dodatkowo zmotywuje Waszych uczniów.
Grę w dwóch wersjach (koło oraz owal) pobierzecie  TUTAJ.
Mam do Was prośbę – zostawcie komentarz pod postem tutaj albo lajka na FB. Jest to dla mnie niesamowita motywacja do tworzenia kolejnych wpisów ?
See you,
Sylwia
This Post Has 19 Comments
  1. Bardzo dziękuję za świetną grę. Dopiero odkryłam tą stronę i na pewno będę tu często zaglądać. Niestety nie mam konta na fb, więc będę likować tylko tutaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content