skip to Main Content

Halloween games – memory, gra planszowa, spelling, kaboom!

Już niedługo Halloween ?Przygotowałam dla Was gry, które możecie wykorzystać na zajęciach w różnych grupach wiekowych.


Snake
Zaczynamy od standardowej gry. Układamy kółeczka w formie wężyka, bierzemy kostkę oraz pionki i zaczynamy grę. To od Was zależy ile razy wydrukujecie karty (jest 16 obrazków i tyle samo odpowiadających im słów). Mogą się powtarzać, lub możecie dodać specjalne pola, które przygotowałam (np. tracisz kolejkę, wracasz na strat itp.). Są też wolne pola, które możecie wypełnić własnymi pomysłami. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze na metę (finish).

Memory
Układamy kółeczka obrazkami do dołu. Możemy szukać par: obrazek-obrazek lub obrazek-słowo. Wygrywa osoba z największą liczbą par.

Halloween letter fun
Układamy literki oraz obrazki na ławce lub podłodze. W jednym miejscu układamy obrazki a w innym literki. Uczniowie zaczynają od wylosowania obrazków. Gdy wszystkie obrazki zostaną wybrane, zadaniem uczniów jest dopasowanie literek tak, aby utworzyły podpis obrazka. Jeśli literka nie pasuje do ułożenia wyrazu, który mamy na obrazku, to uczeń oddaje ją do puli losowanych literek. Wygrywa osoba/para/ zespół, który ułoży podpis/y jako pierwsza.

Spell it
Dzielimy uczniów na dwie drużyny. Zadaniem jest poprawne przeliterowanie słowa widniejącego na obrazku. Możemy również poprosić po dwie osoby z jednej drużyny – jedna osoba literuje, druga zapisuje. Przyznajemy po jednym punkcie za każde poprawnie przeliterowane słowo.

Kaboom!
Kultowa już gra w Kaboom. Rozkładamy wszystkie kółeczka z obrazkami i wyrazami oraz napisy z Kaboom. Uczniowie losują kolejno po jednym obrazku. Jeśli uczeń wylosuje słowo Kaboom traci zebrane do tej pory kółeczka. Wygrywa osoba z największą liczbą zebranych kółeczek.
UWAGA uczeń może zabrać dane słowo lub obrazek jeśli poprawnie nazwie rzecz widniejącą na obrazku lub przetłumaczy słówko na język polski (wcześniej odczytując je po angielsku).

Materiały pobierzesz tutaj KLIK
Dajcie łapkę w górę lub pozostawcie po sobie ślad, jeśli przeczytaliście ten post i pobraliście materiały.

See you,
Sylwia

This Post Has 6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content