skip to Main Content

Niezbędnik nauczyciela – “Get Creative” dwumiesięcznik dla nauczycieli przedszkola oraz klas I-III

Hello there!

Ostatnio postanowiłam zamówić numer “Get Creative”, żeby zobaczyć, co oferuje ten dwumiesięcznik. Swój numer zamówiłam przez stronę Empiku. Długo czekać nie trzeba było i oto jest ?

Pierwsze wrażenie

Jak ja lubię czasopisma wydane na grubszym, satynowym papierze! I tak właśnie jest w przypadku tego dwumiesięcznika. A grafika? Cudo! Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda w środku.

Kto pisze dla “Get Creative”?

Na początku mamy parę słów od redaktor merytorycznej Marysi Bursche, autorki bardzo znanego bloga Head Full of Ideas. Ze wstępu dowiemy się, co znajduje się w numerze oraz jaka jest tematyka tego numeru.
W tym numerze znajdziecie również artykuły:
Karoliny Lubas karolinalubas.pl/blog,
Kai Klauzińskiej z Londonpoly,
Dominiki Piechowicz z Funglish,
Edyty Pikulskiej edytapikulska.weebly.com,
Magdaleny Cwojdzińskiej little-english-playground.blogspot.com,
Eweliny Kusiak z Pomysły przy tablicy,
Katarzyny Komarnickiej z Made by Kate,
Pauli Hmiedat,
Marysi Bursche Head Full of Ideas

Sekcje w czasopiśmie
Bardzo podoba mi się jasny i przejrzysty podział artykułów. Znajdziemy w nim działy:
– Get inspired,
– Make it for free,
– Culture please,
– Storytelling is fun,
– Kids on stage,
– Hi tech,
– No time for flashcards,
– You can do it.
W środku znajdują się również materiały dodatkowe ze stronami do wycięcia oraz kopiowania.

Zaglądamy do środka

Cały numer skupia się na tematyce Świąt Bożego Narodzenia oraz rodziny.

Pierwszy artykuł “Gingerbread family” to gotowy scenariusz lekcji dla przedszkolaków przygotowany przez Karolinę Labus. Temat zajęć, to jak wskazuje tytuł, nazwy członków piernikowej rodziny. Wszystko dokładnie wyjaśnione: metody pracy, cele ogólne, środki dydaktyczne, wprowadzane słownictwo, przygotowanie do zajęć, przebieg zajęć oraz zadania specjalne utrwalające poznane słownictwo. Każdy punkt jest szczegółowo opisany wraz z podaniem czasu przeznaczonego na dane zadanie/aktywność oraz linkami do piosenek/strefy premium.

Do scenariusza zajęć dołączone są przepiękne materiały do  wycięcia oraz kopiowania. Sami zobaczcie na przykładową stronę. To tylko jedna z nich, na zachętę ?
Kolejny artykuł autorstwa Kai Klauzińskiej “Christmas with the Red Nosed Family”  to propozycja scenariusza dla klas I-III. Tematem przewodnim jest Rudolf i jego rodzina. Uczniowie poćwiczą również słownictwo związane z zimą, świętami, ubiorem oraz kolorami.  Pomysły na zajęcia są bardzo fajne i oryginalne, a materiały dodatkowe ponownie przepięknie zilustrowane. Have a look ?

W dziale Make it for free mamy pomysły na darmowe pomoce dotyczące tematu rodzina proponowane przez Dominikę Piechowicz. Artykuł “Rodzina – pomoce, które zrobiszn nie wydając złotówki” jest krótki, ale pełen fajnych inspiracji jak wyczarować coś z niczego. Dominika opisała również zabawy związane z pacynkami i flashcards. Poniżej zdjęcie wstępu.
“Jesień w kraju Nessie – świętujemy dzień patrona Szkocji” to pomysły na zajęcia kulturowe Edyty Pikulskiej. W artykule znajdziecie opisy zabaw, prac plastycznych, linki do piosenek / ilustracji / bajek / prezentacji w strefie Premium. Bardzo spodobał mi się pomysł na pracę plastyczną, w której dzieci tworzą trójwymiarowego potwora Nessie.

W dziale Storytelling is fun znajdziecie historyjkę Magdaleny Cwojdzińskiej “Santa where are you?” do wycięcia wraz z propozycjami zabaw. Jak dla mnie super pomysł, ponieważ dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju historyjki i opowiadania.
“The best Christmas ever” w sekcji Kids on stage to super artykuł, w którym znajdziecie gotowy scenariusz przedstawienia oraz propozycje zabaw i piosenek wprowadzających temat Świąt Bożego Narodzenia. Edyta Pikulska wykonała kawał dobrej roboty ?. Wystarczy przeczytać artykuł i mamy mnóstwo pomysłów na zajęcia oraz gotowy scenariusz przedstawienia. Mi bardzo spodobał się pomysł na zabawę “We have to save him”.
Ewelina Kusiak podzieliła się swoimi pomysłami na zajęcia kulturowe w artykule “Christmas traditions”. Tekst jest pełen zabaw aktywizujących związanych z anglojęzycznymi tradycjami bożonarodzeniowymi gotowych do wykorzystania na zajęciach. Jest to zbiór 9 zabaw oraz specjalna strona “Czy wiesz, że…” pełna ciekawostek kulturowych. Bardzo spodobała mi się zabawa “Presents for the Queen” oraz “Action game”.

“Family in a cloud” to propozycja zajęć Kasi Komarnickiej z użyciem chmur wyrazowych dla tematu rodzina. Znajdziemy tutaj gotowy scenariusz zajęć na 45min dla dzieci, które potrafią już pisać i czytać. Do przeprowadzenia lekcji niezbędne będą: komputery z dostępem do Internetu oraz rzutnik lub tablica multimedialna. Kasia przygotowała również materiał do kopiowania z chmurą wyrazową w kształcie prezentu.

W sekcji No time for flashcards Paula Hmiedat w artykule zatytułowanym “What’s the most important thing about Christmas” proponuje przeprowadzenie zajęć bez kart pracy! Tematem zajęć jest ponownie rodzina. Znajdziecie tutaj propozycje na wykorzystanie zdjęć rodzinnych uczniów oraz typowych świątecznych rzeczy jak: choinka, pudełka na prezenty, wstążki, gałązki choinkowe. Szczególnie spodobał mi pomysł na wykorzystanie gałązek choinkowych – a do czego? Musicie sami przeczytać ?

Na samym końcu czasopisma Marysia Bursche podzieliła się rozkładem materiału na miesiące grudzień i styczeń. Rozkład zawiera:
– cele,
– podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia,
– dodatkowe słownictwo i wyrażenia,
– proponowane piosenki,
– opisy zabaw,
– proponowane aktywności,
– materiały do kopiowania.

W tym numerze znajdziecie również kartę pracy na Teddy Bear Day oraz grę na Dzień Zdrowego Śniadania. Koniecznie zajrzyjcie i sami zobaczcie jak pięknie są zilustrowane.
Ostatnia strona to formularz zamówienia prenumeraty w dostępnych opcjach: papierowej, premium oraz premium plus.

“Get Creative” – must have nauczyciela!

Dwumiesięcznik “Get Creative” jest godny polecenia nauczycielom pracującym w przedszkolu oraz w klasach I-III. Artykuły są pełne ciekawych inspiracji na zajęcia, gotowych scenariuszy zajęć i zabaw, a materiały do wycięcia i kopiowania pięknie zilustrowane. Cały numer stanowi pełną spójność pod względem tematu – święta i rodzina. Pomysły nie dublują się, a każda autorka dzieli się oryginalnymi pomysłami na zajęcia z najmłodszymi uczniami. “Get Creative” zawiera również pomysły na zajęcia kulturowe, z użyciem IT, czy  na pomoce, które nie wymagają wydania ani złotówki. Bardzo podoba mi się pomysł na użycie QR kodów do piosenek czy bajek. Wystarczy przeskanować kod i nie trzeba przepisywać linków. Cena czasopisma jest przystępna, biorąc pod uwagę zawartość merytoryczną oraz oprawę graficzną dodatkowych materiałów.

Czasopismo można zamówić na stronie Empiku KLIK lub na stronie getcreative.edu.pl   
Gorąco polecam nauczycielom, którzy zaczynają swoją przygodę z nauczaniem, jak i tym z dłuższym stażem pracy. Każdy znajdzie dla siebie garść gotowych pomysłów do wykorzystania na zajęciach. 

A Wy prenumerujecie już to czasopismo? Podoba Wam się ten dwumiesięcznik? Miło mi będzie poczytać Wasze komentarze na temat “Get Creative”.

See you,
Sylwia

This Post Has One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content