skip to Main Content

Guess the category game – wersja dla gimnazjum

Hello 🙂

Padło wiele próśb o wersję gry Guess the category dla gimnazjum. Oto i ona – ponad 100 kart! Zasady jak używać gry znajdziesz TU

Dodatkowe opcje użycia gry:
– uczniowie grupują karty w większe kategorie np. człowiek, dom, rodzina i życie towarzyskie. Karty zostały opracowane w oparciu o tematy na egzamin gimnazjalny – 14 rozdziałów, które można znaleźć w każdym repetytorium.
– dzielimy uczniów na mniejsze grupy. Nauczyciel lub uczeń z danej grupy odczytuje kategorię wylosowanej karty. Zadaniem grupy jest odgadnięcie jakie trzy słowa zostały zapisane na karcie. Ustalamy ile słów można wymienić – ja proponuję 10. Jeśli pośród nich znajdą się te wymienione na karcie przyznajemy grupie punkt.

– prosimy uczniów o podanie jeszcze trzech słów (lub więcej) z danej kategorii, za każde poprawne słowo uzyskują dodatkowy punkt.

–  uczniowie układają zadania ze słowami z danej kategorii. W ten sposób sprawdzimy czy umieją ich używać w odpowiednim kontekście.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to podzielcie się nimi pod tym wpisem 🙂

Karty do pobrania KLIK

Jeśli nie chcesz przegapić nowych wpisów to zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku tutaj.

See you soon!
Sylwia

This Post Has 3 Comments
 1. Genialny pomysł. Zamierzam to wykorzystać (z niewielkimi zmianami pod swoją grupę). Będę polecać blog oraz oczywiście podawać źródło. Bardzo szanuję czyiś wkład czasu i pomysłowości. Z tego da się również zrobić taboo, czy też wykorzystać to w drugą stronę, tzn. dodać słowo do danej kategorii.
  Do definiowania słów wykorzystuję następujące strategie:

  IT’S CONNECTED WITH…

  IT’S A PERSON WHO…

  IT’S A PLACE WHERE…

  IT’S A THING THAT…

  YOU DO THIS WHEN …

  IT’S LIKE…./IT’S THE OPPOSITE TO…

  YOU HAVE IT IN…

  IT’S SIMILAR TO…/ IT’S BIG, SMALL…

  IT'S USED FOR + ING

  Pozdrawiam, Dawid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content