skip to Main Content

Co ja pacze? ;) Zostań detektywem i nie dostań oczopląsu :)

Dzisiejszy post powstał w oparciu o super obrazek, który widnieje na puzzlach firmy Gibsons. Na obrazku dzieje się tyle, że można dostać na początku oczopląsu 😉 Stąd też pomysł na grę I spy

Zrzut z ekranu – ułożone puzzle

 

Zaczynamy – klik w link

Do rozpoczęcia gry potrzebujecie laptopa lub tablicę multimedialną, na której wyświetlicie puzzle. Obrazek znajdziecie tutaj: KLIK
Jeśli macie dużo czasu to możecie go ułożyć z klasą na lekcji. Puzzle zawierają 70 elementów. Jeśli układacie go z uczniami proponuję minusem (prawy górny róg) pomniejszyć widok i rozłożyć puzzle by mieć lepszy widok. Ja jednak układam je sama i korzystam z gotowego obrazka do gry. Po jego ułożeniu można go dowolnie powiększać i przesuwać.

Pobieramy i drukujemy

Karty KLIK rozkładamy lub układamy w jednym stosie. Do pobrania jest 58 kart – możesz wykorzystać wszystkie lub tylko niektóre. Uczeń losuje kartę i znajduje podaną rzecz na obrazku. Jeśli chcemy dodać dreszczyku emocji to włączamy stoper na np. 15 sekund.

Opcje bez drukowania

Jeśli nie chcecie korzystać z kart możecie zrobić rozgrywkę między uczniami. Jedna grupa wybiera jedną rzecz do znalezienia na obrazku i wypowiada na głos zdanie: I spy with my little eye…. Druga drużyna musi tą rzecz odnaleźć w ustalonym czasie.
Obrazek można też wykorzystać do przećwiczenia czasu Present Continuous. Uczniowie układają na zmianę zdania i uważnie słuchają innych, ponieważ nie można powiedzieć zdania, które już ktoś ułożył o danej osobie, zwierzątku lub rzeczy.

Say/Write as many as you can – uczniowie wymieniają lub zapisują jak największą liczbę rzeczy, które potrafią nazwać po angielsku.

Obrazek można wykorzystać na wiele sposobów. Udanej zabawy.
Have a nice day!
Sylwia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top Skip to content